10 עמודי הידע האנושי
הרצאות לשוחרי תרבות וידע

map2011
  
הידע האנושי גדל כשאנחנו ממציאים טכנולוגיות מתקדמות, משפרים שיטות מחקר, ומגלים עולמות חדשים. עם זאת, אנחנו רוצים לראות את 'התמונה השלמה' ולהבין את קשרי המשמעות שבין תחומי הידע העיקריים.

10 עמודי הידע האנושי היא מפה שיטתית ומקיפה של הידע האנושי עכשווי. היא מבוססת על יסודות תיאורטיים ועל מחקר מדעי אמפירי, שבו מופו אלפי תחומי ידע. המפה פורסמה בספר ובכתבי-עת מדעיים חשובים, הוצגה בכנסים בינלאומיים, עלתה לאינטרנט, ותורגמה ל-11 שפות. זהו מפעל מדעי רחב היקף אותו התחלתי לפני 15 שנים.

הרצאה. אני מזמין אתכם למסע אינטלקטואלי של מיפוי הידע האנושי בהרצאה בת 90 דקות. במסע נמפה את הידע האנושי ונסביר את הרציונאל התיאורטי של המיפוי. המסע מלווה ביצירות מופת של גדולי הציירים והפסלים; חוויה אינטלקטואלית ואמנותית לשוחרי תרבות.

קהל יעד: שוחרי תרבות ודעת (הציבור הרחב), אנשי חינוך ואקדמיה, ומידענים מקצועיים.
ההרצאות מותאמות לקהל היעד.

משוב. "חיים שלום רב, ברצוני להודות לך על הרצאה מעניינת ביותר, "10 עמודי הידע האנושי", שהתקיימה בתרבוטק בבת-ים. נסקנו למרחבי מידע וידע רבים מגוונים, וזכינו לטעום טעימה קלילה מאוצרות רבים. דרך העברת הנושא ע"י תמונות אומנות ממגוון זרמים ותקופות עזרה מאוד להבין את התוכן. נהננו מהאינטראקציה שנוצרה בינך לקהל. תודה רבה. ירון גולדפרב מנהל התרבוטק בבת-ים רשת ספריות ומרכז תרבות (14.2.2012)".  

ד"ר חיים צינס.
יש לי תואר שלישי בחינוך (יהודי). אני חוקר בתחום מדעי המידע ומומחה במיפוי ידע. פרסמתי עשרות מאמרים בכתבי-עת בינלאומיים חשובים, זכיתי בקרנות מחקר, והופעתי בכנסים בינלאומיים. לימדתי באקדמיה ובמכללות והיום אני משמש כחוקר אורח בברזיל, בנוסף לפעילותי בישראל. באוקטובר/נובמבר 2011 קיימתי מסע הרצאות בברזיל; במסגרתו הצגתי את 10 עמודי הידע האנושי במוזיאון הלאומי של ברזיל בברזיליה בפני 500 איש.

להזמנת הרצאות וקורסים בנושאי הידע האנושי: טל. 02-5816705;  0547-933998;
דוא"ל: chaim.zins@gmail.com

קורס בנושא מפה של הידע האנושי


הרצאות נוספות בנושאים: מהי יהדות?,  מיהו יהודי?מפת ידע של היהדות;
מידענות מחקרית: חיפוש מידע איכותי


Dr. Chaim Zins   ד"ר חיים צינס
  הזכויות שמורות לד"ר חיידם צינס, ירושלים 2012. חיים צינס, הגנה 26, ירושלים, 97852; טל. 02-5816705